Olvasóink értékelése: / 0
ElégtelenKitűnő

2018. január 15-én a Siófoki SZC Baross Gábor Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája megnyerte az V.-VI. korcsoportos Futsal Diákolimpia Somogy megyei döntőjét, így a megye diákolimpiai bajnokaként részt vehet a sportág országos döntőjében, amit február 9. és 11. között rendeznek Pécsen.

A bajnoki cím megszerzéséig három tornán keresztül vezetett az út. Az első megmérettetésre 2017. november 29-én került sor. Ezen a napon Fonyódon rendezték a Diákolimpia megyei selejtező körét, ahol a Baross-csapat négy középiskola csapatával mérte össze tudását a továbbjutást jelentő három helyért.

5.    Siófoki SZC Mathiász János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

A megyei középdöntő csoportban, december 12-én újabb négy intézmény nézett szembe iskolánkkal. Ezúttal Kaposváron, a Táncsics Gimnázium csarnokában két továbbjutó hely volt kiadó.

5.    Kaposvári SZC Nagyatádi Szakképző Iskola

A döntő helyszíne a siófoki SKC kézilabda munkacsarnoka volt, ahol a hat, döntőbe jutott csapatot két három csapatos csoportba sorsolták. A Baross a B csoportban kapott helyet.

A csoportmérkőzések eredményei:

• Baross – Csokonai Általános Iskola és Gimnázium: 0:1
  • Baross – Kaposvári SZC Nagyatádi Ady Endre Gimnázium: 7:0

A Baross a csoportban a második helyen végzett, így az A csoport győztese következett az elődöntőben.

• Elődöntő: Baross – Perczel Mór Gimnázium, Siófok: 4:2

A döntőben újra a korábbi csoport ellenfele állt szemben a Barossal.

• Döntő: Baross - Csokonai Általnos Iskola és Gimnázium: 2:0